W KOSZA TEŻ NAJLEPSI...

W rozgrywkach międzyszkolnych uczniowie ZS 1 w Ciechanowie zgarniali z reguły pierwsze miejsca lub grali w finałach. Koszykarze nie byli gorsi.

13 lutego w sali ZST w Ciechanowie rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w koszykówce chłopców.

Zespół koszykarzy z Bema okazał się bezkonkurencyjny wśród pięciu zespołów startujących w zawodach. Drużyna prowadzona przez doświadczonego trenera i świetnego stratega mgr Andrzeja Kwiatkowskiego w finale pokonała drużynę ZDZ Ciechanów choć dopiero po dogrywce. Dodatkowego smaczku finałowej rozgrywce dodał fakt, że w zespole ZDZ grali zawodnicy, którzy jeszcze niedawno chodzili do „Jedynki” a trenerem zespołu był emerytowany nauczyciel ZS 1 mgr Leszek Ryms. Dalsze miejsca zajęły kolejno „Krasiniak”, „Staszic” a na ostatnim miejscu „Dwójka”.

Już tydzień później rozegrane zostały mistrzostwa rejonu. . Na mistrzostwa nasz zespół pojechał bez Igora Kwiatkowskiego, co stanowiło spore osłabienie naszej drużyny.

Turniej finałowy rozegrany był w Pułtusku w hali Gimnazjum nr 1. Do rozgrywek przystąpiły oprócz „Bemowiaków” dwie drużyny z Pułtuska, LO z Mławy i LO z Płońska. Nie dotarła reprezentacja powiatu żuromińskiego, która miała być rywalem ZS 1 w Ciechanowie. W swojej grupie „Bem” pokonał ZSZ z Pułtuska 26:15 i oczekiwał na finał. Tu znowu przyszło rywalizować z drużyną z Pułtuska, tym razem LO. Przegrana w finale 27:35 dała naszym chłopcom II miejsce.

Na zawodach ZS1 reprezentowali: Igor Kwiatkowski, Marcin Borowiec, Patryk Goliasz, Adam Klepczyński, Mariusz Moskwa, Jakub Sejda, Marcin Zaręba, Dariusz Tobolski, Adam Górski, Paweł Łapuć.