Warsztaty zdrowia , wizażu i stylizacji z okazji Dnia Kobiet w Bemie


   W dniu 07 marca br. W Zespole Szkół nr 1 w Ciechanowie odbyły się warsztaty pielęgnacji i stylizacji oraz prawidłowego odżywiania dla uczniów naszej szkoły (zwłaszcza skierowane były pod adresem dziewcząt), z profesjonalną wizażystką, stylistką, makijażystką- panią Martą Siwek i stylistką fryzur- panią Aleksandrą Szwaczką.

    Pomysłodawczyniami i inicjatorkami tego niecodziennego spotkania, były Barbara Kamińska, nauczycielka biologii i Halina Stołowska, pielęgniarka szkolna. W świetlicy szkolnej, zgromadzeni uczniowie, w zdecydowanej większości dziewczyny z klas I i II, mogły  dowiedzieć się o zasadach pielęgnacji cery i włosów, o obowiązujących trendach w makijażu i fryzurach oraz, co najważniejsze, śledzić krok po kroku, jak należy profesjonalnie wykonać piękny, dzienny makijaż, np. do szkoły i jak zrobić efektowną fryzurę. Ponadto dziewczyny mogły indywidualnie zgłosić się do pani makijażystki czy fryzjerki po poradę i wskazówki do pielęgnacji skóry i włosów. Zarówno uczennice, jak i goszczące panie, były zachwycone  formą prowadzenia warsztatów i przebiegiem spotkania.  Na koniec warsztatów padły deklaracje od naszych gości, o dalszej, owocnej współpracy z naszą szkoła.

   

Przy okazji należy wspomnieć, że w trakcie trwania spotkania zostały wręczone upominki dla uczennic klasy IIA: Natalii Grzelak, Małgosi Jarzyny, Ani Goździewskiej i Kamili Ostrowskiej, za najlepsze prace plastyczne, które uświetniły ten pokaz.

    Pani pielęgniarka przedstawiła  i przybliżyła uczniom zasady prawidłowego odżywiania się, uwzględniając wszystkie, niezbędne produkty w naszej, codziennej diecie, a zwłaszcza diecie dla nastolatków. Prelekcja połączona była z wystawą produktów spożywczych, uwzględniających ich wartości kaloryczne.

    W świetnych humorach, naładowani pozytywną energią i wiedzą obchodziliśmy Dzień Kobiet w Bemie!
 


 

Wirtualny spacer
Flag Counter