Dyktando ogólnoszkolne

W ramach Dni Kultury Języka Polskiego 16 stycznia odbyło się tradycyjne już  w "Bemie" dyktando ogólnoszkolne. O tytuł  Szkolnego Mistrza Ortografii walczyło w tym roku 56 uczniów LO i Technikum. Tekst o heroicznych zmaganiach kucharza Grzegorza z zawodowymi trudnościami nie nastręczył większości uczestników szczególnych trudności. W uczniowskich dyktandach było znacznie mniej błędów niż  w latach poprzednich, co więcej, wreszcie pojawiły się prace bezbłędne. (Bemowiacy, tak trzymać!)

Ponieważ uczestnicy dyktanda dość skutecznie unikali ortograficznych pułapek, o zwycięstwie decydowały tym razem niuanse: ilość błędów interpunkcyjnych i umiejętność zaznaczania akapitów. Po wnikliwym przeanalizowaniu najlepszych prac, po policzeniu brakujących przecinków i myślników, okazało się, że Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii w roku szkolnym 2013/2014 zdobył uczeń z klasy III s - Igor Kwiatkowski. Nieco rzec by można o jeden przecinek, gorsi od niego byli: Klaudia Giżyńska z klasy II i oraz Grzegorz Paradowski z klasy I tt, którzy otrzymują dwa równorzędne wyróżnienia.