21 XI Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Zapoczątkowano go w 1973 roku. Był to protest przeciwko konfliktowi pomiędzy dwoma państwami: Egiptem i Izraelem.

Od 2006 roku Dzień Życzliwości obchodzimy w Polsce. W tym dniu staramy się zachować uśmiech na ustach, nie dajemy się prowokować, jesteśmy mili dla innych. Ściskamy sobie dłonie, ustępujemy pierwszeństwa innym, pomagamy starszym. Pamiętamy, by być życzliwi nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok.

W dniu 21 listopada Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodziliśmy i mZS nr 1!  Celem akcji była przede wszystkim promocja życzliwości, nie tylko w tym dniu.J Organizatorami całego przedsięwzięcia w szkole były panie: Dorota Smolińska, Monika Warda – Stachowska i Barbara Kamińska.

Na parterze oglądać mogliśmy plakaty przygotowane na ten dzień przez uczniów klas pierwszych. Na drugim piętrze i w pokoju nauczycielskim wszyscy mogli przesyłać pozdrowienia za pośrednictwem drzewek z samoprzylepnymi kartkami – „listkami”. Okazało się, że to uczniowie, nie nauczyciele, wykazali się większą spontanicznością i życzliwością: drzewko w pokoju świeciło pustkami, zaś to na drugim piętrze dosłownie oblepione było przez różnokolorowe „listki” z pozdrowieniami. Niektórzy odważni uczniowie nie wstydzili się demonstrować swojej życzliwości, przylepiając do ubrania uśmiechniętą buźkę.

W tym dniu ogłoszone zostały również wyniki sondy na najbardziej życzliwego nauczyciela i ucznia w klasach pierwszych.