Dni Języków Obcych

W dniach 25-26 marca br. w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Ciechanowie odbyły się po raz kolejny Dni Języków Obcych. Jest to impreza cyklicznie goszcząca w naszej szkole.

         

W jej ramach odbyło się dyktando z języka angielskiego i niemieckiego dla uczniów klas II LO i III technikum, kontynuujących naukę poszczególnych języków obcych.

Dyktando z języka angielskiego przygotował i ocenił p. Damian Drężek, z języka niemieckiego natomiast - p. Wojciech Szefler. Tematyka dyktanda z języka angielskiego dotyczyła słownictwa związanego z wypadkiem drogowym, z języka niemieckiego odnosiła się do patrona naszej szkoły, generała Józefa Bema. W przedsięwzięciu wzięło udział ok. 20 uczniów. W dyktandzie z języka angielskiego I miejsce zajął Kamil Błachnio z klasy 3ti, II miejsce - Krzysztof Kędzierski z klasy 3ti, III miejsce- Michał Maliszewski z klasy 3tt.

            Z języka niemieckiego I miejsce zajął Tomasz Bukowski z klasy 3ti, II miejsce - Agata Chowaniec z klasy 2i, a III miejsce - Dawid Moczulak z klasy 3tt.

             Dnia 25 marca p.Renata Kreft przeprowadziła lekcję otwartą z języka niemieckiego, dotyczącą Świąt Wielkanocnych w Niemczech. Zajęcia odbyły się w klasie I LO w grupie kontynuacyjnej, uczestniczyli w niej również nauczyciele tej szkoły. Celem lekcji było m.in. zaprezentowanie obyczajów panujących w Niemczech, związanych z ww. świętami.

Na koniec dla przybyłych gości prowadząca przygotowała wielkanocne niespodzianki.

            Kolejnym punktem obchodów Dni Języków Obcych był przeprowadzony przez p.Annę Cejmer i p.Renatę Dublewską konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Tematyka dotyczyła informacji kulturoznawczych, językowych, komunikacyjnych i życia codziennego. Powyższy konkurs ma formę testu, odbywa się corocznie w naszej szkole i jest skierowany do uczniów klas I kontynuujących naukę danego języka obcego. W części angielskojęzycznej I miejsce zajęła Małgorzata Jarzyna z klasy 1a, II miejsce - Samuel Sosnowski z klasy 1b, III miejsce - Jakub Wesołowski z klasy 1ti. Z języka niemieckiego I miejsce zajęła Paulina Perkowska z klasy 1b, II miejsce - Weronika Wojciechowska z klasy 1a, III miejsce - Sebastian Kamiński z klasy 1tt.

            Drugiego dnia, tj. 26 marca, zostali wyłonieni finaliści konkursu na prezentację multimedialną, dotyczącą obyczajów Świąt Wielkanocnych w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Selekcji przygotowanych prezentacji dokanały p.Renata Czarnecka i p.Anna Kuskowska. I miejsce na prezentację w języku angielskim zajęła Kinga Kosakowska z klasy 2i, z języka niemieckiego natomiast Przemysław Czarnecki z klasy 3te.

            Finalnym punktem uroczystości był konkurs pt. „Jestem z Bema- mam talent”, ogłoszony wśród uczniów naszej szkoły. Młodzi wykonawcy z Bema prezentowali swoje różnorodne talenty. Były występy tancerek z Bollywood, uczniowie pokazali swoje zdolności wokalne i taneczne, była nawet próbka beat-boxu. Wszystko odbyło się przy pełnej widowni. Występy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Jedni uczniowie potraktowali swoje występy poważnie, a inni podeszli do konkursu „z przymrużeniem oka”. Wszyscy czekali, jakie talenty zostaną zaprezentowane w trakcie show i kto wystąpi. W jury konkursu zasiedli nauczyciele i uczeń naszej szkoły. Jako przewodnicząca p.Iwona Zdrojewska - nauczycielka języka angielskiego, p.Dorota Smolińska - nauczycielka języka polskiego i wok-u, p.Cezary Bagiński -nauczyciel przedmiotów informatycznych, ksiądz Grzegorz Walczak oraz uczeń klasy 3ti- Krystian Pyra.

Wypowiedzi członków jury były szczere, ale zabarwione nutą dowcipu i nie zawsze zgadzające się z opinią publiczności. Trzeba przyznać, że podczas tego show wszyscy świetnie się bawili – pod koniec co odważniejsi uczniowie i nauczyciele wspólnie bawili się na parkiecie przy utworze „Ona tańczy dla mnie”. Jury miało „twardy orzech do zgryzienia” z wyborem zwycięzcy, dlatego też poprosiło o pomoc publiczność. Wspólnie zadecydowano, że zwycięzcą został Konrad Jezierski z klasy 3ti. Nad przygotowaniem tego przedsięwzięcia czuwały panie Ewa Szypulska i Iwona Zdrojewska. Całą uroczystość poprowadziło dwóch uczniów klasy 3ti – Adrian Pantlinowski i Łukasz Pawłowski.

           Na zakończenie Dni Języków Obcych miała miejsce prezentacja i degustacja dań kuchni angielskiej i niemieckiej. Potrawy zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wszystkie dania posiadały nazwy zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim. A wszystko odbywało się w bardzo miłej, świątecznej atmosferze, albowiem oprócz potraw uczniowie wykonali również wielkanocne dekoracje. Nad przygotowaniami czuwała p. Renata Kreft wraz z uczennicami klasy 3h i uczniami klasy 3ti.

Nietrudno spostrzec, że takie dni integrują całą społeczność szkolną. W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli zarówno uczniowie, jak i wszyscy nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego oraz inni, współpracujący z komisją języków obcych. Uczniowie mają możliwość poznać szkołę z innej strony, nie tylko związanej z nauką. Różnego rodzaju konkursy i występy uczą zdrowej rywalizacji, współpracy w grupie, dyscypliny. A jednocześnie umożliwiają uczniom zaprezentowanie się w dziedzinie, którą są zainteresowani i w której odnoszą sukcesy.

          Na kolejne Dni Języków Obcych zapraszamy w następnym roku szkolnym. A wszystkich gimnazjalistów z mniejszymi bądź większymi talentami zapraszamy do naszej szkoły. Już wkrótce, dnia 29 kwietnia będziemy Was gościć w czasie dnia otwartego naszej szkoły. Zapamiętajcie nasze hasło: „JESTEM Z BEMA – MAM TALENT”

 


 

Wirtualny spacer
Flag Counter