WYPRAWA DO MATEUSZA PRAGACZA

Dnia 26. października 2016 roku, cała klasa druga TT/TC wybrała się do Nużewa, do naszego kolegi Mateusza Pragacza. Nasz kolega jest członkiem klasy , ale uczy się indywidualnie w domu z powodów zdrowotnych. Było to nasze pierwsze klasowe spotkanie (nieliczni znali go osobiście z ubiegłego roku szkolnego-odwiedzili Go), więc część z nas okazywała niewielkie oznaki niepokoju. Ze szkoły wyjechaliśmy punkt 11.30, i niedługo potem dotarliśmy na miejsce. Każdy osobiście przywitał się z Mateuszem poprzez uściśnięcie dłoni, a w tym czasie dorośli (byli też nasi rodzice) zajęli się rozpaleniem grilla. Z początku atmosferę spotkania opisać można było jako 'drętwą' czy 'niezręczną',lecz wspomnienie o niej szybko zatarło się, gdy część z nas zainicjowała rozmowę z Mateuszem.

Zaczęliśmy  odkrywać swoje zainteresowania, a do konwersacji dołączyło z czasem więcej osób. Ponadto, pogoda  dopisywała, świeciło słońce, co odczuwalnie  umilało nam wspólnie spędzany czas.

Gdy jedzenie było już gotowe i każdy zjadł je ze smakiem, nasza wychowawczyni Ewa Krysiewicz zaproponowała rozpoczęcie gry w kalambury. Zgodziliśmy się wszyscy i wspólnie uczestniczyliśmy w zabawie (lub, jak kto woli, konkurencji, ponieważ klasa podzieliła się na trzy drużyny). Po kalamburach nadszedł czas na mini-zawody, a na sam koniec zaśpiewaliśmy grupami wybrane przez nas piosenki. Nie można też zapomnieć o Arturze, który uwieczniał każde miłe chwile za pomocą aparatu fotograficznego. Już po zabawie w kalambury, możemy śmiało stwierdzić, że Mateusz czuje się z nami komfortowo. Nie można też nie wspomnieć o urokliwych zwierzątkach Mateusza, jakie mieliśmy okazję poznać - czarnym kundelku Krecie oraz młodym, biało-brązowym kocurze Ferdku. Nie mieliśmy jednak szansy ujrzeć jeszcze jednego, ciemnoszarego kota, którego nasz kolega również posiada. Jednak mimo to, wspólne zabawy tej dwójki były rozkoszne.

Niestety, po 3 godzinach spotkania nadszedł czas rozstania.. Przed odejściem postanowiliśmy jeszcze zrobić ostatnie zdjęcie; niczym fotografia klasowa, ale z charakterem! Wszyscy wykonaliśmy dab'a, każdy w swoją stronę. Następnie pożegnaliśmy się z naszym lepiej poznanym kolegą i wyruszyliśmy do autokaru.  Miło wspominamy tamten dzień, a Mateusz nawet planuje już kolejne, więc zabawa się powtórzy!

 

Relację opracowała: Nina Żmijewska, z prac następujących uczniów:

- Inez Wiktoria Dziurzyńska | Kinga Ślubowska
- Bartosz Oleś
- Olaf Daniszewski
- własnej.

 


 

Wirtualny spacer
Flag Counter