Dzień otwarty 2016

 

 28 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 zorganizowany został Dzień Otwarty. Gimnazjaliści oprowadzani byli przez swoich starszych kolegów i koleżanki z naszej szkoły. Uzbrojeni już na wejściu w folder informacyjny, plan sytuacyjny i gadżety udawali się na spacer po szkole.

 Tego dnia odbywały się lekcje przy otwartych drzwiach, zatem gimnazjaliści mieli możliwość podejrzeć warsztat pracy naszych nauczycieli i aktywność uczniów. Na lekcjach języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i innych przedmiotach wykorzystywano karty pracy, teksty źródłowe oraz rozmaite pomoce dydaktyczne, powszechne w codziennym użyciu.

Podczas dnia otwartego w naszej szkole uwagę Gości skupiały mocno języki obce, ponieważ odbyła się tu VIII edycja konkursu z języka angielskiego i IV edycja z języka niemieckiego dla gimnazjalistów. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów ciechanowskich i okolicznych gimnazjów.

 

W sali fizycznej wyświetlana była prezentacja zdjęć z zajęć z wykładowcami Uniwersytetu Warszawskiego w naszej szkole oraz odbywały się doświadczenia: kula plazmowa, indukcja elektromagnetyczna – elektromagnes itp. Zwiedzający zapoznać się mogli z wystawą literatury fachowej oraz wziąć udział w „familiadzie”. Nie zabrakło oczywiście słodkich nagród.

 

Dzięki zajęciom z podstaw przedsiębiorczości uczniowie zapoznawali się z dokumentacją związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wypełniając wniosek CEIDG-1 doskonalili umiejętność rozumienia analizowanego tekstu oraz wyszukiwania informacji i wpisywania ich w odpowiednie pola. Na gimnazjalistów czekała też słodka niespodzianka wraz sentencją dotyczącą pieniędzy, oszczędzania i postawy przedsiębiorczej.

 

Nauczyciele wychowania fizycznego – jak to zawsze bywa w naszej szkole – prowadzili lekcje bardzo zróżnicowane tematycznie. Były zajęcia nordic walking, turniej klasowy w piłce nożnej, gry i zabawy rekreacyjne, które promują zdrowy tryb życia.

 

Bardzo widowiskowo promowane były kierunki techniczne. Nauczyciele przedmiotów zawodowych prezentowali swoje pomoce naukowe oraz nowinki techniczne, np. drony czy drukarkę 3D. Zagadkowo prezentował się komputer w akwarium – atrakcja dla zwiedzających.

 

W klasie języka polskiego prezentowany był profil medialny Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie odwiedzający tę salę mogli wziąć udział w następujących atrakcjach:

 • mini – warsztaty dziennikarskie gazety szkolnej „LuzBem”,
 • wykonanie plakatu pamiątkowego „Czym jest dla mnie szkoła?”,
 • konkurs wiedzy ogólnej,
 • sonda

Najbardziej aktywni gimnazjaliści zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, balonami z cytatami sławnych literatów oraz ciasteczkami z wróżbą, przygotowanymi przez wszechstronnie uzdolnione uczennice klasy medialnej LO.

 

Nasi Goście mogli również podziwiać galerię prac konkursowych z Dni Patrona – portrety i karykatury generała Józefa Bema, okolicznościowe gazetki w klasopracowniach czy wystawę „Twórcy naszego regionu” w bibliotece szkolnej.

 

Oprócz spaceru tradycyjnego z przygotowanym na tę okoliczność planem sytuacyjnym gimnazjaliści mieli możliwość odbycia spaceru wirtualnego, a to dzięki specjalnej aplikacji, dostępnej na naszej stronie internetowej.

 

Zwiedzanie naszej szkoły kontrolowali stale nasi dziennikarze z telewizji szkolnej „BemTV” i gazety „LuzBem” poprzez prowadzone sondy, ankiety i wykonywane zdjęcia na stronę szkoły.

Po dniu otwartym uczennice klasy I i LO opracowały wyniki ankiety zwrotnej – oto jej wyniki:

 

Ilość osób biorących w ankiecie:147

Czy spodobał Ci się dzień otwarty w naszej szkole?

Tak – 139 osób

Nie – 6 osób

Co najbardziej podobało ci się w dniu otwartym?

 • Uczniowie: 29 osób
 • Wszystko – 23
 • Poczęstunek – 17
 • Sale, szkoła – 13
 • Ciekawostki techniczne – 12
 • Doświadczenia – 9
 • Oprowadzanie po szkole – 8
 • Atrakcje, konkursy – 7
 • Nauczyciele – 7
 • Atmosfera – 7

Czy dzień otwarty zachęcił Cię do przyjścia do naszej szkoły?

Tak: 136

Nie: 8

Jaką szkołę wybierzesz?

Liceum:42

Technikum:78

Jaki profil Cię interesuje?

Informatyk – 38

Logistyk – 19

Elektryk – 12

Cyfrowe procesy graficzne – 5

Teleinformatyk – 2

Medialny –  39

 

 

 

 

 

 

 


 

Wirtualny spacer
Flag Counter