W zdrowym ciele zdrowy duch!

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie, związane z wdrażaną w klasie III a  innowacją pedagogiczną pt. ,,Choroby zakaźne i ich literackie odzwierciedlenie''.

Pod kierownictwem p. B. Kamińskiej, p. D. Smolińskiej oraz pielęgniarki p.  H. Stołowskiej, klasy medialne przygotowały inscenizację teatralną – parafrazę bajki pt. ,,Królewna Śnieżka''. Widzowie z uwagą obserwowali zaangażowanych aktorów. Duża dawka humoru sprawiła, iż przedstawienie na długo utkwi w pamięci. Zaprezentowano również dwa utwory muzyczne ze standardów polskiej muzyki rozrywkowejJ, które wywołały uśmiech na twarzach słuchaczy. Inscenizację nagrodzono gromkimi brawami.

 

Druga część przedsięwzięcia to wykład dotyczący zdrowego odżywiania, prezentowany przez gościa z Sanepidu, panią Agnieszkę Chrząszcz. Ten etap spotkania zaowocował wieloma informacjami na temat organizmu, jego potrzeb i spożywanych produktów. Poznaliśmy wiele ciekawostek dietetycznych oraz błędów i mitów związanych z odżywianiem.

Moim zdaniem udział w Światowym Dniu Zdrowia to wyjątkowo dobry pomysł, jak można przyswajać wiedzę przez zabawę. Dzięki takiej właśnie koncepcji w przyjemny sposób dużo się nauczyliśmy.

Ewelina Malinowska, klasa II i

 


 

Wirtualny spacer
Flag Counter