Warsztaty fizyczne

 

W piątek 10 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty fizyczne z udziałem uczniów z Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie. Organizatorką przedsięwzięcia była pani A. Królikowska- nauczycielka fizyki  Zespołu Szkół nr 1. 

 

Gimnazjaliści mieli okazję wykonać doświadczenia i pokazy efektownych eksperymentów z zakresu fizyki.  Obcowanie  z tą nauką zapewnia proste, bardzo bezpieczne i ekonomiczne przeprowadzenie badań, które dostarczają wykonującemu wszystkich informacji potrzebnych do wyciągnięcia stosownych wniosków. Eksperymenty niejednokrotnie wykonywane były z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym.  Poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń uczniowie bardziej zainteresowali się fizyką. Warsztaty były również sposobem do integracji uczniów gimnazjum i naszej szkoły, ponieważ zajęcia były przeprowadzane w grupach pod czujnym okiem uczniów klasy 2ti.

Podczas spotkania trzecioklasiści badali skład wody z jeziora, zawartość jonów w wodzie z kranu, obserwowali zjawiska optyczne i budowali elektroskop. Zajęcia zakończyły się „odpaleniem” rakiety w butelce po Coca-coli. 

Po zakończeniu warsztatów młodzież wysłuchała wykładu dr hab. Jacka Szczytko pracownika Uniwersytetu Warszawskiego na temat: ” Dlaczego warto studiować przyrodę (czyli o studiach matematyczno-przyrodniczych”.

Prowadzący oprócz profesjonalizmu odznaczali się ogromnym poczuciem humoru i życzliwością. Wszyscy się dobrze bawili w interesujący sposób zdobywając wiedzę. 

 

 

 

 


 

Wirtualny spacer
Flag Counter