Dzień Patrona

 

 „SŁOWA UCZĄ, PRZYKŁADY POCIĄGAJĄ” - te słowa były hasłem przewodnim Dnia Patrona, który odbył się w naszej szkole 27 marca 2015 roku. W uroczystości brali udział zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie .

Na początku pan dyrektor Eugeniusz Maziński przywitał wszystkich obecnych. Następnie głos zabrał pan starosta Sławomir Morawski. Ciekawa i pouczająca część artystyczna rozpoczęła się od multimedialnej prelekcji nauczycielki ZS nr 1- pani Ewy Krysiewicz, która przybliżyła zebranym historię nadania szkole imienia generała Józefa Bema. W montażu słowno – muzycznym umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi wykazali się uczniowie naszej szkoły. Spektakl dotyczył oczywiście sylwetki gen. Bema. Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie uczniom gimnazjum i uczniom naszej szkoły nagród za konkursy organizowane w związku z Dniami Patrona. Uczniowie ZS nr 1 zaprezentowali ponadto swoje prace – innowacyjny projekt szklarni XXI wieku oraz nowatorską aplikację na telefon komórkowy. Interesującym momentem akademii było zaprezentowanie przez absolwenta technikum - Kamila Kowalskiego -  własnych projektów dronów. Absolwentka naszego liceum – Monika Bieńkowska – umiliła nam czas śpiewem. Na koniec przedstawiciele banku BZ WBK, pan starosta Sławomir Morawski i pan dyrektor Eugeniusz Maziński oficjalnie uruchomili program służący podniesieniu bezpieczeństwa naszej szkoły. W szkole zamontowane zostały w drzwiach elektroniczne zamki, do których wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie otrzymają karty szkolne. Mamy nadzieję, że te obchody Dnia Patrona – kolejne w historii naszej szkoły – na długo zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom.

 

 

 

 


 

Wirtualny spacer
Flag Counter