TYDZIEŃ ZAWODOWCA

Zespół Szkół nr 1 bierze czynny udział w obchodach Tygodnia Zawodowca, ogłoszonych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które mają na celu usprawnić funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego. W związku z tym w dniach 23 – 27 marca  na terenie  szkoły podejmowane będą różne przedsięwzięcia. Będzie można wtedy zapoznać się z funkcjonowaniem i działalnością szkoły, zdobyć  i pogłębić wiedzę na temat zawodów, w których kształci nasza placówka. Ponadto gimnazjaliści zainteresowani nauką w ZS nr 1 będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły, atmosferą tu panującą, wziąć udział w różnych formach aktywności.

Każdego dnia będziemy przybliżać  inny kierunek kształcenia zawodowego:

23.03.2015 (poniedziałek) – technik elektryk

24.03.2015 (wtorek) – technik informatyk

25.03.2015 (środa) – technik cyfrowych procesów graficznych

26.03.2015 (czwartek) – technik teleinformatyk

W tych dniach nasza szkoła proponuje obejrzenie zajęć otwartych w pracowni elektrycznej, wystawek dotyczących tego zawodu, prezentację zwycięskiego projektu elektronicznej szklarni oraz innych prac wymyślonych i wykonanych przez uczniów naszej szkoły.  Ponadto udostępniane będą wszystkie pracownie zawodowe z  nowoczesnymi stanowiskami egzaminacyjnymi. Planowane są również spotkania z absolwentami ZS nr 1 i  różne konkursy, np. na aplikacje na telefon.

Relacje z Tygodnia Zawodowca na bieżąco będą ukazywały się na stronie internetowej naszej szkoły.

 


 

Wirtualny spacer
Flag Counter